Paxton

+420 608 603 704     
Zavolejte nám!

+420 608 603 704     
Zavolejte nám!

Menu Close

Průmyslové díly

Paxton má vše, co potřebujete, když hledáte průmyslové sušící systémy pro průmyslové díly sušení vzduchem.  Dmychadla a vzduchové nože Paxton jsou energeticky účinnější a zaručeně zvládnou všechny vaše sušení, natírání, odfukování nečistot nebo dopravu.

Výhody: 

 • Zvýšená rychlost linky
 • Snížená spotřeba energie až o 80 %
 • Snížené množství vyřazených produktů jakosti
 • Menší nároky na údržbu a práci

Použité produkty Paxton: 

 • Systém odstředivého dmychadla řady PX – používá se se zařízeními pro dodávání vzduchu k ofukování, sušení a dopravě
  • Lze nakonfigurovat s dmychadly o výkonu 3 – 20 hp
  • Dmychadla lze konfigurovat s pohony s proměnnou frekvencí, aby se snadno přizpůsobily a přizpůsobily různým velikostem produktů
 • Rozdělovače trysek – používají se, když je cílový povrch vzdálen více než pět palců od zdroje vzduchu; nebo pro nepravidelné tvary a výrobky, které mají zákoutí, skuliny a otvory
  • Lze nakonfigurovat pro délky v rozmezí od šesti palců do 10 stop (15 centimetrů – 3,5 metru)
  • Může být konfigurován se širokou škálou různých konfigurací a velikostí trysek, aby bylo možné zacílit na specifické, těžko dostupné oblasti
 • Vzduchové nože – zajišťují nepřetržitý proud vzduchu přes cílový povrch
  • K dispozici v nerezové oceli 304 a hliníku
  • Lze nakonfigurovat pro délky v rozmezí od šesti palců do 10 stop (15 centimetrů – 3,5 metru)

Další aplikace:

 • Foukání – odstraňování nečistot, kovových nebo dřevěných hoblin, prachu nebo práškových čisticích prostředků, olejů nebo tmelů
 • Schnutí po natírání, nátěru, smršťování
 • Sušení po praní — sušení je rozhodující před kódováním, značením, natíráním nebo potahováním. Paxton Air Systems může zajistit bodové sušení nebo celoplošné sušení pomocí na míru vytvořeného systému dodávání vzduchu
 • Pneumatická doprava a třídění plastových dílů, plastových víček, drobných kovových dílů, případně jiných komponentů
 • Statická eliminace a čištění vnitřku nebo vnějšku plechovek a lahví; kovové plechy; díly nebo materiály před práškovým lakováním nebo lakováním
 • Čištění a sušení dopravníků
 • Vakuové přidržování látek, dřevěných výrobků, plechů

Úspory energie

Společnost Engineering and Manufacturing Service hledá řešení pro sušení dílů pohybujících se rychlostí 1 stopa za sekundu z podvěsného dopravníku. Stříkají čistou vodou a odfukují je stlačeným vzduchem. Zjistili, že při použití roztoku stlačeného vzduchu jejich výrobky nebyly suché k jejich spokojenosti. 

Společnost hledala systém na míru, který by dokázal vyřešit jejich potřeby sušení. Se zavedeným systémem Paxton, včetně dmychadla PX-2000 s hliníkovým vzduchovým nožem, byla společnost schopna produkovat méně zmetků a dosáhnout návratnosti investic v úsporách energie za méně než dva roky.

Sušení kovových trubek, předtisk

Středozápadní výrobce kovových trubek musí před tiskem vysušit velké kovové trubky o průměru 8” – 20”. V současné době suší trubice pomocí čtyř 2” ventilátorových trysek se stlačeným vzduchem 105 psi, ale občas mají problémy s kvalitou, navzdory použití 100 cfm vzduchu. Chtěli by přejít na vzduch poháněný dmychadlem kvůli úspoře energie a zároveň zlepšit kvalitu sušení.

Pro systém Paxton Air bude dmychadlo o výkonu 5 hp dodávat tři 6′ vzduchové nože, které poskytují 200 cfm vzduchu při 60” vodním sloupci. Systém Paxton bude využívat pouze 3,3 hp ve srovnání s 22,8 hp pro stávající systém stlačeného vzduchu, což povede k úspoře energie asi 1,50 $ za hodinu a výnosu ROI za méně než 11 měsíců při provozu 24 x 5 dní.

Sušení na dopravníku

Servisní společnost pro design a inženýrství se zaměřuje na sušení 1mm kuliček prill ze spodní strany dopravníku. Bez současného ofukovacího systému mají potíže s odstraňováním vlhkosti ze specifických štěrbin. Servisní společnost přišla do Paxton Products s ​​cílem implementovat svůj první odfukovací systém. Paxton navrhl PX-500 s hliníkovým vzduchovým nožem, aby se zkrátil čas jejich výroby a vyřešil se problém s odfouknutím.

 

Sušení dílu pro vstřikování

Společnost West Coast, která se zabývá vstřikováním/tlakovým litím kovů, potřebovala po opláchnutí ofukovat různé produkty. V zařízení mají 7 linek používajících dva 12” vzduchové nože, každý s neregulovaným stlačeným vzduchem při tlaku 100 psi spotřebovávajících 64 CFM. Rádi by nahradili svou aplikaci pro sušení stlačeným vzduchem energeticky účinným řešením, které poskytuje návratnost investic 12 měsíců nebo méně.

Řešení Paxton využívá dmychadlo XT-500 o výkonu 5 hp se dvěma 12” hliníkovými vzduchovými noži, které zajistí lince 250 CFM při 50” vodním sloupci. Každá řada stlačeného vzduchu nahrazená systémem Paxton uvolní přibližně 12 hp jejich stávajícího systému stlačeného vzduchu. Systém bude mít oplachovací kryt, takže systém lze umístit přímo vedle mycí plochy každé linky. ROI projektu je méně než 10 měsíců.

Odfouknutí dopravníku: Kovové hobliny

Středozápadní obráběcí společnost potřebuje po procesu obrábění odfouknout kovové třísky ze svého dopravníku. Mají tři linky a v současné době používají na každé lince jeden 18” a jeden 24” nůž na stlačený vzduch, pracující při 40 psi, k odstranění třísek z dopravníku, což dává celkovou spotřebu stlačeného vzduchu 86 CFM. Chtěli by přejít na vzduch poháněný dmychadlem, aby snížili spotřebu energie.

U systémů Paxton Air pro každou řadu bude dmychadlo o výkonu 10 hp dodávat dva 24” vzduchové nože, které poskytují 550 CFM při 50” vodního sloupce. Každý ze systémů Paxton bude používat 7,8 hp ve srovnání s 13 hp pro každý ze stávajících systémů stlačeného vzduchu, což představuje úsporu více než 5 hp na linku. Spolu s úsporou energie je společnost schopna uvolnit na svém kompresoru téměř 40 koní (3 x 13 koní) pro provozy vyžadující provoz stlačeného vzduchu.

 

Čištění dopravníku: Odstraňování sádry

Elektrárenská společnost chce odstranit zbytkový sádrovec ze svých dopravníků poté, co se většina sádry vyloží. Sádra je vedlejším produktem procesu spalování čistého uhlí a obvykle se posílá na skládku, pokud ji nelze použít. Nedávno v blízkosti postavil výrobce sádrokartonu zařízení a bude tuto sádru používat jako surovinu. Instalací dmychacího systému pro vyfukování zbytků z dopravníku bude zákazník schopen sádru sbírat, zvýšit příjmy a snížit množství sádry ukládané na skládky.

Paxton dodá 126” dlouhý duální vzduchový nůž se dvěma dmychadly AT 1200 o výkonu 20 HP. Každý ventilátor bude dodávat 813 CFM @ 91” WC

Přejít nahoru